حدس هایی در مورد کتاب ۷ هری پاتر (بخش سوم - جلدهای کتاب ۱)

الف)جلد انگلیسی بزرگسالان کتاب: 

اگر به جلدهای کتاب های 1 تا 6 بزرگسالان کتاب های هری پاتر نگاه کنیم:

 

 

می بینیم که اونا دارن دقیقا همون چیزی رو نشون می دن که عنوان کتابه.جلد کتاب اول سنگ جادو ، جلد کتاب دوم در ورودی تالار اسرار ، جلد کتاب سوم زندان آزکابان (از خود زندانی آزکابان که نمی تونستن عکس بگیرن!) ، جلد کتاب چهارم جام آتش ، جلد کتاب پنجم ققنوسی سنگی(!) و جلد کتاب ششم کتاب معجون سازی پیشرفته (متعلق به شاهزاده ی دورگه یا همون سیوروس اسنیپ)رو نشون میده.چون باز هم عکس گرفتن از خود شخص غیرممکن بوده.و اما روی جلد کتاب هری پاتر 7 چی می بینیم؟

 

بدیهی ست که آنچه روی جلد بزرگسالان انگلیسی کتاب رو تشکیل می ده یک "شئ" ه.ولی آیا ممکنه این شئ خود Deathly Hallows باشد؟یا حتی ممکن است این یکی از Deathly Hallows باشد چرا که این کلمه به احتمال زیاد جمعه.آیا منظور از Deathly Hallows همون جان پیچه که یه جورایی آثار به جای مانده از مرگ (Relics of Death) هم هستن ؟ یا شاید هم Deathly Hallows شخص یا اشخاصیه که چون مثل کتاب 3 یا 6 عکس گرفتن از او غیرممکنه ، پس شئ یی مرتبط با آن به تصویر کشیده شده؟مساله اینه که جادوگران دنیای هری پاتر تا آنجا که ما می دانیم اعتقادی به دین ندارن.پس لفظ" قدیس" به عنوان ترجمه ی Hallow نمی تونه چندان درست باشه و تازه این کلمه بیشتر به عنوان فعل و با معنی "تقدیس کردن" به کار می رود در حالی که اینجا به نظر اسم می رسد.پس به نظر من بحث "قدیس"منتفیه.و اما Deathly هم دو معنای متفاوت می دهد:یکی "مرگ سان - مانند مرگ" و دیگری "مرگبار - مرگ آفرین".در حالی که به گفته ی سایت اطلس هری پاتر در جایی از کتاب ها در مورد رنگ دست های ولدمورت گفته شده:Deathly White که در اینجا به معنای "سفید مثل مرده"ترجمه می شه.که البته این دلیل محکمی نیست.و نکته ی دیگه این که به احتمال زیاد عکس روی جلد کتاب 7 هری پاتر بزرگسالان قاب آویز سالازار اسلایترین رو نشون میده که در حال حاضر جان پیچ ولدمورته و ر.ا.ب. اونو دزدیده.آیا ر.ا.ب. ریگولس آرکتوس بلکه؟و آیا این همون قاب آویزیه که درکتاب 5 در قرارگاه محفل ققنوس هیچ کس نتونست بازش کنه؟

ادامه دارد ...................

/ 6 نظر / 88 بازدید
صادق

باز هم جالب بود ولی به نظرم صبر کنيم تا کتابش بياد راحت تره.

کرم

عکس یه آویز مثل ساعت که باز می شه یعنی چی توشه؟؟؟؟؟؟؟

هماـهمون کرم!

در ضمن آقا سهند من هر کار می کنم صفحه کامل باز نمی شه و نمی تونم بفهمم که شما بلاخره جواب سوال منو دادين يا نه پس باز می پرسم: چند روز بعد از انتشار کتاب انگليسی کتاب به فارسی چاپ و منتشر می شه؟ دوم :اگه کتاب تا سه روز ديگه چاپ بشه شما توی سايت پايا نشو می گی ؟ اگه می گی من نيام چون پايان کتاب ۶ رو هم يکی برام لو داد و حالمو گرفت

مهدی پانمدی

راس بگو خبر ها تو از کجا گييير مياری ؟؟؟ من که خوشم اوووومد

شروین

راستی خواستم بدونم که کتاب بزرگسال هری پاتر با کتاب نوجوانان چه فرقی داره؟ و ایا کتاب های بزرگسال در ایران ترجمه شده؟ لطفا جواب را برام ایمیل کن. ممنون از مطالب خوبت.

آناهیتا

خیلی عکس های قشنگین در ضمن جان پیچ که به انگلیسی میشه هورکراکس.جواب سوال بود.