سرانجام کتاب " قصه های بیدل نقال " منتشر می شود!

سرانجام کتاب " قصه های بیدل نقال " که نخستین بار در کتاب " هری پاتر و یادگاران مرگ " از آن ها نام برده شد و رولینگ نسخه ی نفیس دست سازی از آن را به چند نفر هدیه داد، به صورت عمومی منتشر می شود که درآمد آن صرف امور خیریه خواهد شد و تماما به موسسه یChildren’s High Level Group (CHLG)) تعلق خواهد گرفت.

در سایت اسکولاستیک ناشر آمریکایی کتاب های هری پاتر آمده است:

" اکنون با تشکر از هرمیون گرنجر برای ترجمه ی جدید طلسم های باستانی، ما این نسخه را با مقدمه، یادداشت ها، و نقاشی های جی. کی. رولینگ و نکاتی گسترده از آلبوس دامبلدور منتشر می کنیم. "

همان طور که می دانید کتاب " قصه های بیدل نقال " افسانه های کهن دنیای جادوگری است که یکی از آن ها همان " قصه ی سه برادر " است که در آن به ماجرای یادگاران مرگ پرداخته می شود که البته این داستان در کتاب هفتم هری پاتر نیز آورده شده است. در این کتاب علاوه بر 5 قصه ی اصلی نام هایی آشنا برای خوانندگان کتاب های هری پاتر وجود دارد: ابرفورت دامبلدور، لوسیوس مالفوی، سر نیکولاس دو میمسی پارپینگتون (یا همان نیک تقریبا بی سر) ، دیگر اساتید هاگوارتز و صاحبان گذشته ی ابرچوبدستی وجود دارد. "

اسامی قصه ها عبارتند از:

"The Wizard and the Hopping Pot": جادوگر و جام جهنده

"The Fountain of Fair Fortune": چشمه ی خوشبختی

"The Warlock's Hairy Heart": قلب پشمالوی ساحر بزرگ

"Babbitty Rabbitty and her Cackling Stump: خرگوش مموش و قاه قاه پایش

"The Tale of the Three Brothers": قصه ی سه برادر

این کتاب هم مثل دیگر کتاب های هری پاتر در دو ویرایش انگلیسی و آمریکایی با طرح جلدهای زیر منتشر خواهد شد. قیمت نسخه ی استاندارد انگلیسی 7 پوند و نسخه ی آمریکایی 13 پوند خواهد بود که هم اکنون با تخفیف در سایت های آمازون پیش فروش می شوند.

 

نسخه ای بسیار نفیس از کتاب که شباهت به نسخه ی دست ساز رولینگ دارد و جواهرنشان نیز هست نیز به صورت اختصاصی در سایت های  آمازون انگلیسی و آمریکایی به فروش می رسد که قیمتش 100 دلار یا 50 پوند می باشد!

این کتاب در انگلستان در 128 صفحه منتشر می شود که چنانچه کتابسرای تندیس بخواهد اقدام به انتشار آن کند، ترجمه ی خانم ویدا اسلامیه در کمتر از 20 روز منتشر خواهد شد.

کتاب " قصه های بیدل نقال " 4 دسامبر 2008 منتشر خواهد شد.

/ 0 نظر / 125 بازدید