حدس هایی در مورد کتاب ۷ هری پاتر (بخش چهارم - جلدهای کتاب ۲)

ب)جلد انگلیسی کودکان  کتاب:

روی جلد انگلیسی کوکان کتاب هری پاتر 7 فقط می تونیم هری و رون و هرمیون رو ببینیم که وحشت زده یا هیجان زده؟ هستن و انگار به داخل جایی افتاده اند.آثار ضرب خوردگی و جراحت و پاره شدگی لباس ها در هر سه ی آن ها به جز رون ! مشخص است.و نکته ی دیگه این که هیچ کدوم ردای هاگوارتز به تن ندارن.(شاید به جز هری؟)رون ردای سبز و هرمیون ردای بنفش پوشیده اند.آیا هاگوارتز باز می شه ؟ آیا هری ، رون ، هرمیون به هاگوارتز برمی گردن ؟ اطراف این سه پر از طلا و جواهراته.آیا گرینگوتز محلیه برای پیدا کردن جان پیچ ها یا اصلا یکی از جان پیچ ها اون جاس ؟ شاید فنجان هلگا هافلپاف در میان این جواهراته ؟ و در ضمن پشت سر هری موجودی پنهان شده که مسلما انسان نیست.و به احتمال زیاد یه جن خونگیه.دابی یا ......کریچر ؟ همون طور که قبلا گفتم رولینگ گفته کریچر نقش مهمی در کتاب هفتم ایفا می کنه.آیا اون کسی بوده که ریگولس بلک (ر.ا.ب.؟!) با خودش به غار برده تا در برداشتن جان پیچ به او کمک کنه و حالا هری برای پیدا کردن و نابودی قاب آویز اسلایترین از او کمک می گیره؟ و آیا شمشیری که در دست اونه همون شمشیر گودریک گریفندوره؟ 

ج)جلد امرکایی معمولی کتاب:

 

نکته ی مهم اینه که باید توجه داشت همیشه روی جلد آمریکایی معمولی کتاب ها تصویر شخص مهمی که در اون کتاب خواهد مرد بوده:

کتاب 4  کتاب 6

 

کتاب 4 پشت سر هری سدریک رو می بینیم و کتاب 5 در پشت جلد سیریوس (از پشت جلد متاسفانه عکسی پیدا نکردم.)و در روی جلد کتاب 6 آلبوس دامبلدورو . ولی در روی جلد کتاب 7:

 

کتاب 7اگر موجودات انسان نمای سایه واری رو که در پس زمینه ایستادن به حساب نیاریم ، فقط هری و ولدمورت رو می بینیم.آیا این تصویر همون نبرد پایانیه ؟ آخرین مواجهه ی هری پاتر و لرد ولدمورت ؟ باید توجه کنیم که تمام صحنه هایی از کتاب که توسط نقاش آمریکایی کتاب ،مری گرند پری، روی جلد کتاب ها کشیده شده مربوط به صحنه هایی از پایان کتاب ها بوده.کتاب 1 صحنه ی خاصی نیست ولی کتاب 2 بازگشت هری و رون و جینی از حفره ی اسرار به وسیله ی فاوکس ، کتاب 3 پرواز هری و هرمیون بر هیپوگریف و بلک پشت پنجره ، کتاب 4 صحنه ی خاصی نیست ،کتاب 5 هری در سازمان اسرار ، کتاب 6 هری و دامبلدور در حال به دست آوردن جان پیچ(قاب آویز). نکته ی جالب در مورد طرح جلد آمریکایی کتاب 7 اینه که نه هری و نه ولدمورت در این صحنه چوبدستی در دست ندارن و  جالب تر از اون این که اون ها در حال مبارزه با هم نیستند ! نکته ی دیگه اینه که روی جلد آمریکایی عادی کتاب هری پاتر 7 هم دور گردن هری چیزی مثل قاب آویز آویزونه.آیا این همون قاب آویز سالازار اسلایترین و همون عکس روی جلد بزرگسالان انگلیسی کتابه ؟ و مساله ی عجیب دیگه که احتمالش کمه اتفاقی باشه اینه که هری و ولدمورت هر دو رداهای یک رنگ پوشیده اند ! و روشنه که هری در حال درخواست چیزی از سوی آسمونه در حالی که ولدمورت از اومدن اون جلوگیری می کنه ؟ آیا ققنوس دامبلدور نقش مهمی در کتاب 7 داره ؟ این مکان قدیمی و مخروبه کجاست در حالی که مسلما در فضای آزاده چرا که ما آسمونو می بینیم ؟ آیا با تالار مرگ سازمان اسرار مرتبطه که بار دیگه به اونجا برگشتیم ؟ چرا موجودات سایه وار هیچ حرکتی نمی کنن ؟  آیا اونا مرده ان ؟ و در طرف دیگر پرده ان ؟ یا شاید هری و ولدمورت هم به مرز دنیای ما و مردگان پا گذاشته ان؟

امشب کتاب ۷ منتشر می شود !

/ 2 نظر / 102 بازدید
صادق

خيلی عالی بود.

هما

من که کف کردم در ضمن اين شکلک «ماچ»تون برای کامپيوتر من به صورت يه مربع تو خالی می افته !!!!!!!!