آنچه رولینگ می گوید (اطلاعاتی که در کتاب های هری پاتر نیست) - بخش دوم

قاب آویز سالازار اسلایترین - جان پیچ ولدمورت

16. همه ی اسلایترینی ها بد نیستند. اونا یک نوع احساس محافظت از خود دارند. ولی اسلاگهورن و بقیه ی اسلایترینی ها بعد از آوردن نیروی کمکی در نبرد هاگوارتز برای جنگیدن برگشتند.

17. فلورین فورتسکیو کشته شده. یک داستان فرعی در مورد او و ابرچوبدستی وجود داشت که حذف شد.

18. هاگرید نژاد تسترال ها رو به وجود نیاورده.

19. چوبدستی ها به دلیل جادویی که دارند به نوعی حس دارند. به جز ابرچوبدستی که تنها به سوی فرد پیروز می ره بقیه ی چوبدستی ها به صاحبشون وفادار می مونن. ولی یک چوبدستی برای برنده ی یک دوئل تمام عیار جادوگری نسبتا خوب عمل می کنه.

20. جو سعی نمی کنه خواننده هاشو به مسیحیت بکشونه.

21. به نظر جو کاملا ممکنه که یک نفر بدون هیچ گونه اعتقادی به خدا زندگی خوب و درستکارانه ای داشته باشه و یک نفر با وجود اعتقاد به خدا مرتکب گناهان فراوانی بشه.

22. جو با هرگونه بنیادگرایی و افراطی گری حتی در دین خودش مخالفه.

23. جو: "در موخره (19 سال بعد) هم من سعی کردم که بازم بگم عشق قوی ترین نیروست، عشق قوی ترین نیروست. پس می خواستم عشق ورزیدن اون رو نشون بدم که بعضی وقت ها به این معنی یه که حواست باشه چمدون بچه ات پره و امیدواری که تو مدرسه همه چیش خوب باشه."

24. جو در حال حاضر در حال نوشتن دو کتابه: یک داستان بزرگسالان و یک داستان پریان سیاسی.

25. جو: اگر(و این اگر بزرگیه) من هرگز کتاب هشتمی درباره ی دنیای جادوگری بنویسم، شک دارم که هری شخصیت اصلی اش باشه. من احساس می کنم داستان اونو تعریف کردم. ولی اینا اگرهای بزرگیه. بذارین 10 سالی بگذره و من ببینم چی می شه.

26. کسانی که در جنگل(فصل 34 یادگاران مرگ) پیش هری اومدن به این دلیل انتخاب شده بودن که به نوعی جای والدینش بودن و یا به خاطر اون کشته شده بودن.

27. داشتن خون هری در بدنش به معنی ذره ای ((خوبی)) در وجود ولدمورت بود که بهش آخرین شانس رو می داد. اگر پشیمون می شد تا حد زیادی بخشیده می شد.

28. طلسم آوادا کداورای ولدمورت باعث "کشته شدن قسمتی از اون که واقعا متعلق به اون نبود و به بیان دیگه باعث نابودی روح ولدمورت که هنوز به او بود" شد. البته طلسم باعث شد که هری هم در صورت انتخاب راه بمیره.

29. هری حق داشت که درباره ی بقایای روح بچه شکل باقی مانده ی ولدمورت احساس پس زدگی کنه.

30. دامبلدور در آینه ی نفاق انگیز "خانواده شو کامل و دورهم" می دید.

©هر گونه کپی برداری از این نوشته تنها با ذکر لینک وبلاگ هری پاتر ۱-۷ بلامانع می باشد

/ 2 نظر / 79 بازدید
داری

جالب بود مر30 یه سری هم به سایت من بزن اکانت قانونی Rapidshare گیرت میاد

سایتت فوق العاده است زود به زود مطلب بنویس من دوباره میام سری به سایتت میزنم