ریاضیات جادویی

(Arithmancy)

<<بخش 2>>

 

معنی اعداد:

 

1:این عدد اشخاصه.کسانی که مستقل،متمرکز،مصمم و خودرای هستند.اونا هدفی رو انتخاب می کنن و به اون می چسبن.افرادی رهبر و مخترعند.یک ها به سختی می تونن با بقیه کار کنن و از دستور گرفتن بدشون میاد.اونا احتمالا خودخواه،خودپسند و آمر هستند و اغلب تنهااند.اونا آغاز کننده و به وجود آورنده ی راه ها و روش های نو هستند.

 

 

 

2:دو ها نماینده ی عمل و عکس العمل،ارتباط دو طرفه،همکاری و تعادل اند.دو ها خیال پردازوخلاق اند و طبیعت شیرینی دارند.آرامش،هماهنگی،تعهد،وفاداری و مهربانی از ویژگی های شخصیتی اوناس.ولی دو هم چنین ایده ی تضاد ها،نیروهای مخالف،و رو های متضاد چیز ها رو نشون میده:شب و روز،خوب و بد.دوها می تونن کم رو،دمدمی مزاج،به خود مطمئن و بی اراده باشند.

 

 

 

3:سه نماینده ی تکامل و تمامیت است.مثل سه گانه ی "گذشته-حال-آینده" و یا "ذهن-بدن-روح" فیثاغورس سه رو اولین عدد تمام عیار معرفی کرد چرا که مثل سه سنگ که در کنار هم روی یک خط چیده شوند،دارای یک آغاز،یک وسط و یک پایانند.سه نشون دهنده ی استعداد،انرژی،طبیعت هنرمندانه و بذله گو و هم چنین راحتی برقراری ارتباط با دیگران است.سه ها عموما رفتاری دوستانه دارند و ثروتمند و بسیار موفق اند.ولی اونا هم چنین می تونن سطحی و غیر متمرکز و زودرنج باشن.

 

 

 

4:مثل میز که محکم و استوار بر روی چهار پایه اش می ایستد،چهار هم نشون دهنده ی ثبات و استواری است.چهار ها از کار سخت لذت می برند.اونا عمل گرا،قابل اعتماد و فروتن اند.اونا عقل و برهان رو به احساس ترجیح می دن.اونا در ساماندهی و انجام کارها ماهرن.مثل چهار فصل اونا هم چنین قابل پیش بینی ان.اونا می تونن کله شق،مشکوک به همه و بیش فعال باشن و احتمال انفجار اونا از عصبانیت هم وجود داره.تضاد های موجود در 2 در چهار دو برابر بیشتر وجود دارن.

 

 

 

5:پنج عدد بی ثبات و نامتعادلیست،که نشان دهنده ی تغییر و عدم اطمینان است.پنج ها به راحتی به سمت خیلی چیز ها کشیده می شوند ولی عموما هیچ کدوم از اونا رو انجام نمی دن.اونا ماجراجو،پر انرژی و آماده ی خطر و ریسک اند.اونا از مسافرت و ملاقات مردم تازه لذت می برن ولی برای مدت زیادی در یک مکان نمی مونن.پنج ها می تونن مخرور،زود خشم و بی صبر باشن.اونا عموما افراد خوبی برای قبول مسئولیت نیستند.

 

 

 

6:شش نشون دهنده ی هماهنگی،دوستی و زندگی خانوادگی است.شش ها وفادار،قابل اعتماد و دوست داشتنی اند.اونا به راحتی با شرایط جدید خودشون رو وفق می دن.اونا در تدریس و هنر موفق اند ولی اغلب در تجارت موفق نمی شن.شش ها مسئولیت پذیر و مراقبند.اونا عموما آماده ی خبرکشی،شایعه پراکنی و از خودراضی گری هستن.فیثاغورس،شش رو عدد کامل می دونست،چرا که شش هم قابل بخش به 1،2 و 3 هست و هم مجموع این سه عدد اول:   1+2+3=6                       ,                    1*2*3=6         

 

 

7:هفت ها نکته سنج،باهوش و زودفهم اند.هفت ها از کار سخت و به مبارزه طلبیدن لذت می برن.اونا عموما جدی و عالمانه اند و به تمام چیزهای اسرار آمیز علاقه مندند.اصالت و خیال پردازی برایشان بسیار مهم تر از پول و دارایی های مادی ان.اونا هم چنین می تونن بدبین و کنایه زن باشند.هفت ها معمولا احساس امنیت نمی کنن.7 بعضی وقت ها به عنوان عدد اسرار آمیز و یا جادویی شناخته می شود ، به دلیل اشاره ی کتاب مقدس به این نکته که جهان در هفت روز خلق شده.و هم چنین 7 وجود آسمانی ستاره شناسی قدیم:<<خورشید،ماه،عطارد،زهره،مریخ،زحل و مشتری>>(به علاوه ما هفتگانه های بسیاری داریم:هفت گناه کبیره،هفت خوان رستم،هفت آسمان و...........و هفت کتاب هری پاتر!!)

 

 

 

8:هشت نشون دهنده ی امکان موفقیت در اقتصاد،تجارت و سیاست است.هشت ها عمل گرا،رویایی،متعهد و سخت کوشند.اونا هم چنین می تونن حسود،طمع کار،آمر و تشنه ی قذرت باشن.گفته میشه 8 غیر قابل پیش بینی ترین عدد است و می تونه نشون دهنده ی قله ی پیروزی و یا ژرفای شکست باشه.پتانسیل حرکت به سوی هر کدوم از این راه ها از ابتدا مشخصه.

 

 

 

9:نه نماینده ی تکامل و دستیابی به بالاترین درجه است.از اون جایی که اون عددی "تمام عیار" است.(3*3=9) نه ها خود رو وقف خدمت به دیگران،اغلب به شکل معلم،دانشمند و کار های انسان دوستانه اند.به شدت مصمم اند و بی خستگی کار می کنن و الهام بخش دیگرانن.ولی به هر حال اونا می تونن متکبر و وغرور باشن وقتی چیزی مطابق میلشون پیش نمی ره.

 

 

 

***مثل طالع بینی،ریاضیات جادویی هم روز های مشخصی رو برای انجام کار اشخاص مشخص می کنه که برابر عدد اوناس.مثلا برای افرادی با عدد شخصیت 8 توصیه می شود که کارهای مهم مثل آغاز کار یا ازدواج رو در روزهایی با عدد هشت قرار بدن مثل 8 ماه و یا 17 و 26 ماه(که همه به هشت کاهش پیدا میکنن.)

 

از اون جایی که نه تنها با ریاضیات جادویی نام اشخاص به عدد تبدیل می شوند بلکه تمامی اسامی اشیاء و مکان ها هم همین خاصیت رو دارن،این نظریه هم هست که اشخاص با چیز هایی که از نظر عددی ارزش یکسانی با اسم اونا دارن،به نوعی مرتبط اند با هم می آیند.در نتیجه یک"شش" بهتر است که با مدلی از ماشین که به عدد 6 می رسد رانندگی کند مثل هوندا hondaو یا تویوتاtoyota.یک "دو" بیش از همه از نظر عاشقانه قابل قیاس با یک "دو" ی دیگر است."پنج" ها باید در شهری زندگی کنن که به 5 برسه مثل توکیو tokyoیا پیتزبورگpittsburgh.و همین طور الی آخر...با این که ما اینو توصیه نمی کنیم ولی باید گفت که تمامی تصمیمات زندگی می تونن" بر اساس اعداد" گرفته بشن:از دوستانی که با اونا ارتباط داریم گرفته تا حتی چیز هایی که روی میز صبحانه می چینیم.(تخم مرغegg:2-تستtoast:3-کرن فلکسcorn flakes:4)!!!

خب،اینم از معنی عددا که خیلی اصرار کرده بودین زودتر بذارم.براش خیلی زحمت کشیدم.لطفا نظر یادتون نره.اگه بیشتر نظر بدین منم از این مطالب بیشتر می ذارم.

فعلا خدافظ!

/ 6 نظر / 37 بازدید
چو

مثل هميشه با زحمت‌هات مارو شرمنده كردی...بين ما هنوز تو مثل گذشته وبلاگتو به روز می‌كنی...ولی بقيه...هيچ كس دل و دماغ نوشتن نداره. نه؟

يکی ديگه

سلام من تازه با وب لاگت آشنا شدم. خيلی خوبه!

محمد

سلام سهند جان مطلبت مثل هميشه عالی بود مرسی که به وب جديدم سر می زنی و ممنون از اينکه بهم لينک دادی . منم بهت لينک می دم بازم بهم سر بزن . بای

سوروس اسنیپ

سلام سهند عزيز. من شمارو لينک کردم ( آخه خودت درخواست ليک کردن برامون فرستادی) ممنون ميشم شما هم منو لينک کنين. موفق باشی.

ناشناس

سلام ! اعداد جادویی خیلی باحاله! راستی اگه تونستی عکس بازیگرا رو هم مثل بانی رایت یا روپرت گرینت رو هم بذار.ممنونم که فیلت ویک رو گذاشتی عکس مادام هوچ رو هم بذار!