هری پاتر ۱-۷

آخرین فیلم ها و کتاب های هری پاتر و تحلیل و بررسی آن ها

حدس هایی درباره ی داستان کتاب ۶ از روی جلد آن

از روی جلد کتاب 6 و داستان های قبلی حدس هایی میشه زد:
1.دامبلدور در کتاب 6 بسیار مهم خواهد بود چون هم روی جلد آمریکایی و انگلیسی کودکان و هم روی جلد دولوکس آمریکایی هستش.
2.لوازم و وسایلی در بعضی کتاب ها مورد استفاده قرار می گیرند و نقش مهمی پیدا میکنند ولی رولینگ برای این که این وسایل غیر منتظره و عجیب جلوه نکنند راه حلی پیدا کرده و اون اینه که اون چیزها رو دقیقا در دو کتاب قبلش به صورت گذرا و غیر مهم معرفی می کنه:
تو کتاب 1 راجع به جانورنماها و جانورنما بودن پروفسور مک گونگال چیزهایی می فهمیم ولی در کتاب 3 است که جانور نما بودن سیریوس جیمز ریموس و پیترپتی گرو مهم می شود.
تو کتاب 2 با معجون مرکب پیچیده آشنا می شویم ولی این معجون وقتی مهم می شود که در کتاب 4 می فهمیم مودی در واقع مودی واقعی نبوده و با این معجون به این شکل درآمده.
تو کتاب 3 با پیشگویی آشنا می شویم و حتی دامبلدور میگه که این دومین بار است که تریلاونی پیشگویی واقعی میکنه ولی اینا وقتی مهم میشن که در کتاب 5 در سازمان اسرار هری پیشگویی خودش رو پیدا میکنه و سرانجام دامبلدور بهش میگه که چرا در کودکی ولدمورت می خواسته اونو بکشه.
و اما اگر همین روندو ادامه بدیم باید یک چیزی در کتاب 4 معرفی شده باشه که در کتاب 6 بسیار مهم بشه و همون طور که روی جلد آمریکایی کتاب پیداست اون قدح اندیشه است.
واما آیا چیزی در کتاب 5 معرفی شده که در کتاب 7 خیلی مهم بشه؟
متاسفانه باید بگم بله و اون چیزی نیست جز پرده ی سیاه رنگ در تالار مرگ سازمان اسرار.
شاید هری در پایان کتاب 7 به پشت پرده بره و ولدمورت به آرزوش برسه.
4.همیشه روی جلد بزرگسالان کتاب انگلیسی عکس چیزی بوده که دقیقا اسم کتابه:کتاب 1 سنگ جادو،کتاب 2 ورودی حفره ی اسرار،کتاب 3 زندان آزکابان،کتاب 4 جام آتش و کتاب 5 هم عکس مجسمه ی یک ققنوس.واما کتاب 6 روی جلد بزرگسالانش عکس کتاب معجون سازی پیشرفته است که دو دلیل می تونه داشته باشه:اول این که هری چون وارد سطوح پیشرفته ی جادوگری میشه باید برای کارآگاهی دوره ی معجون سازی رو هم بگذرونه که البته نمیشه گفت منظور جلد اونه چرا که کتاب خیلی قدیمی و پاره پوره به نظر میاد.پس راه حل دوم بهتره:از اونجایی که همیشه تصویر روی جلد بزرگسالان انگلیسی کتاب با اسم کتاب ارتباط خیلی نزدیکی داشته پس میشه گفت که شاهزاده ی دورگه ارتباط نزدیکی با معجون ها داره و احتمالا با این دلایل کسی نیست جز.......سیوروس اسنیپ!
الته اینم فقط یه حدسه و نمیشه واقعا قبولش کرد.
3.نکته ی جالب دیگه این که تا حالا شخصیت مهمی که می میره همیشه رو جلد آمریکایی کتاب بوده:
در کتاب 4 سدریک پشت هریه.در کتاب 5 هم اگر پشت کتابو ببینید سیریوس هستش.
و این طوری به نظر میاد که متاسفانه تو کتاب 6 باید از دامبلدور برای همیشه خداحافظی کنیم.
واین خبرو وقتی راحت تر میشه باور کرد که خبر زیرو بخونین:
توی دهکده ای که کتاب چاپ میشه عده ای از اهالیش ادعا کردن که داستان کتاب رو فهمیدن و توی کتاب دامبلدور می میره البته ناشر گفته که کتاب از نظر امنیتی کاملا مخفیه و جی. کی. رولینگ هم بدون این که بگه آیا دامبلدور می میره یا نه گفته که اونا شایعه درست کردند که داستان رو می دونند.
به هر حال تا کتاب 6 نیاد هیچ کدوم از اینا معلوم نمیشه.
21روز دیگه مونده!

  
نویسنده : سهند ; ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ تیر ۱۳۸٤