هری پاتر ۱-۷

آخرین فیلم ها و کتاب های هری پاتر و تحلیل و بررسی آن ها

افشاگری بزرگ!!!!!!!!

می خواستم از همون 6 آبان شروع کنم، ولی نشد. این خبر خیلی داغه. 

رولینگ در تور جدیدش که به آمریکا رفته است، چند نکته را مطرح کرده: 

- چو چانگ با یک مشنگ ازدواج کرده. 

- نویل با هانا آبوت ازدواج کرده که در کافه ی پاتیل درزدار کار می کند. 

- وقتی هری به سن شوهرش برسد، شکل او خواهد شد. 

- ریموس لوپین، سیریوس بلک و جیمز و لی لی پاتر پس از فارغ التحصیلی به صورت تمام وقت در محفل ققنوس کار می کرده اند. 

- جیمز خرج تحصیل سیریوس رو می پرداخته. 

- وقتی پتونیا  اول کتاب 7 داشت از خانه می رفت می خواست برای هری آرزوی موفقیت کنه و بهش بگه: " من می دونم می خوای چی کار کنی و امیدوارم همه چیز خوب پیش بره" پتونیا در واقع می خواست با نگه داشتن هری در خانه ی خود سهمی هرچند کوچک از دنیای جادوگری که آرزوی عضو بودن در آن را داشت داشته باشد.

- و اما شگفت انگیز ترین افشاگری رولینگ هنگامی بود که یکی از حاضران از رولینگ پرسید "دامبلدور که این قدر معتقد به نیروی عشق بوده، آیا خودش هم هیچ وقت عاشق شده؟" و رولینگ در پاسخ گفت: 

" دامبلدور هم جنس گرا بود."

 او سپس توضیح داد دامبلدور هم جنس گرا و عاشق گلرت گریندل والد بوده. ولی وقتی فهمید که گریندل والد بیشتر به جادوی سیاه گرایش داره، به شدت ناامید شد و تصمیم گرفت رقیبش را نابود کند و این عشق برای او  تراژدی عظیم  بوده است. "

رولینگ با مشاهده ی غوغای حضار گفت: " اگر می دونستم این قدر خوشحال می شید زودتر می گفتم! "  

او هم چنین گفته در فیلمنامه ی فیلم ششم جایی بود که دامبلدور به هری می گفت " زمانی عاشق دختری بودم که موهاش ... " رولینگ گفت این جمله رو خط زده و کنارش برای فیلمنامه نویس حاشیه نویسی کرده که : دامبلدور هم جنس گراست.

 

او بعدتر اضافه کرد: " داستان همینه که هست. دامبلدور همون طور که گفتم این نسبتا تراژیک رو داشت. و این نکته ی کلیدی در انتهای داستانه. برای چی باید نکته ی کلیدی پایان داستانم رو در کتاب اول می گفتم؟"

 

رولینگ در جایی دیگر اضافه کرد: " ولی این در نظر خوانندگان مختلف به صورت متفاوتی به نظر می یاد. من فکر می کنم یک بچه این رابطه رو  دوستی می بینه ولی یک فرد بزرگسال حساس به خوبی درک می کنه که این شیفتگیه"

  
نویسنده : سهند ; ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ آبان ۱۳۸٦